Chrystus w więzieniu. Konrad Ludwicki
Cena regularna:
25,00 zł
Promocja trwa do 31 marca 2025
towar niedostępny






Opis
Książka dostępna w PRZEDSPRZEDAŻY - cena promocyjna do 19 marca. Wysyłka już od 14-15 marca.
Chrystus w więzieniu. Ostatnie godziny życia ziemskiego
- "Dopowiadanie" Ewangelii ma tak długą tradycję, jak i one. Najpierw okruchy wiedzy, która nie została utrwalona w pismach Nowego Testamentu, a następnie żarliwa wiara, wrażliwość i wyobraźnia swoiście uzupełniały pamięć utrwaloną w kanonicznych pismach.
Dotyczy to zwłaszcza tych etapów losu Jezusa Chrystusa, które słusznie uznaje się za najważniejsze, wśród nich ostatnie godziny Jego ziemskiego życia. Mozolnie je rekonstruując, Konrad Ludwicki nie poprzestaje na wiedzy, skojarzeniach i wyobraźni, lecz sięga również po doświadczenia mistyczne, jakim dali wyraz ci, którzy ich doświadczyli.
Tak powstała ta książka, przejmujące świadectwo współczesnej refleksji i medytacji nad męką Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Na kartach książki widzimy Chrystusa jako Syna Bożego, ale też jako postać historyczną. W konkretnym wydarzeniu – uwięzieniu. Faktu, będącego białą plamą w Piśmie Świętym, lecz obecnego w wizjach mistyczek. Kobiet wiarygodnych, których zapisy posiadają nihil obstat Kościoła.
Autor pod wpływem ich sugestii buduje szczegółową narrację. Relacjonuje czas męki i uwięzienia w karcerze. To obraz Chrystusa sponiewieranego i maltretowanego ze świadomością bliskiej śmierci, ale i antycypacją zmartwychwstania. Wizerunek Człowieka-Boga bliskiego ludziom każdego czasu.
Ilość stron: 112
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Książka posiada Nihil obstat
Autor: Konrad Ludwicki
O Autorze: prozaik, eseista, historyk literatury. Niezależny w swych sądach i opiniach. Cyklista oraz miłośnik dzikiej natury. Przewędrował pasma górskie w większości łańcuchów Europy.
Autor m.in. monografii poświęconej modernistycznemu i chrześcijańskiemu pisarzowi portugalskiemu Fernando Pessoi, Pisanie jako egzystencja(lizm)... (Warszawa 2011) oraz książki Bóg – Zło – Modlitwa. Wokół „Uwag 1940-1942” Karola Ludwika Konińskiego (Kraków 2016), w której przywraca pamięć myśliciela i diarysty katolickiego. Napisał też monografię Kino Marka Hłaski (2004; 2025), powieść Lakrimma (2008; 2016) i opowiadania Ściana i inne miniatury (Warszawa 2011). W 2022 ukazała się jego książka O Schulzu. Egzystencji, erotyzmie i myśli... (Kraków 2022). Publikował m.in. w „Nowym Napisie”, „Nowych Książkach”, „Salvatoris Mater”, „Studia de Cultura”, „Teologii Politycznej”. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.
Rekomendacje:
- Książka Chrystus w więzieniu. Ostatnie godziny życia ziemskiego autorstwa Konrada Ludwickiego to wyjątkowa lektura, która wnika w tajemnicę uwięzienia Jezusa Chrystusa w lochu przed sądem u Piłata. Autor, zainspirowany wizjami mistyczek takich jak błogosławiona Maria Magdalena Martinengo, Katarzyna Emmerich, Leonia Nastał czy Catalina Rivas, podejmuje próbę wypełnienia „białej plamy” w biblijnej narracji, oferując czytelnikowi głęboko poruszającą i fabularyzowaną opowieść o ostatnich godzinach ziemskiego życia Zbawiciela.
Chrystus w więzieniu to lektura dla tych, którzy pragną zgłębić tajemnicę Pasji w sposób nieoczywisty, wykraczający poza kanoniczne relacje ewangeliczne. To także zaproszenie do duchowego przeżycia ostatnich godzin Jezusa na ziemi – przeżycia, które, jak docieka autor, trwa około dwóch godzin, symbolicznie odpowiadając czasowi męki w ciemnicy. Książka skierowana jest zarówno do wierzących poszukujących umocnienia w wierze, jak i do czytelników zainteresowanych historią oraz literaturą o wymiarze sakralnym.
Czytelniku, ta książka inspiruje, porusza i wzywa do radykalnego ruszenia Drogą, którą jest Chrystus. Gorąco polecam tę pozycję jako nowelę, która łączy w sobie głębię teologiczną, piękno literackie i siłę duchowego przesłania.
Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz, publicysta oraz autor książek o tematyce religijnej i muzycznej
Patroni medialni:
Tygodnik Niedziela
Gość Niedzielny
Miesięcznik Różaniec
Radio Fiat
Radio Jasna Góra
Radio Niepokalanów
Do Rzeczy
Muzeum Monet i Medali Jana Pawła w Częstochowie
Wojownicy Maryi
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)



Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.