Modlitewniki

Modlitwa to skierowana bezpośrednio do Boga, Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej lub świętych prośba o pomoc, podziękowanie za doznane łaski oraz dążenie do duchowego zjednoczenia z nimi. Każda wierząca osoba powinna odmawiać modlitwy, aby być zawsze blisko Boga oraz doznawać łask.

W codziennym odmawianiu modlitw zarówno w domu, jak i w kościele pomagają modlitewniki, czyli niewielkie, pięknie wydane książeczki, w których znaleźć można starannie opracowane i sformułowane modlitwy na różne okazje i w różnych intencjach.

Dzięki modlitewnikom każdy chrześcijanin ma szansę nauczyć się formułowania modlitw i kierowania w odpowiedni sposób swoich próśb i podziękowań do Boga, Jego Syna, Maryi i świętych. Za pomocą regularnie odmawianych modlitw możliwe jest nie tylko uzyskanie potrzebnych w codziennym życiu łask, ale także zbliżenie się do Boga oraz umocnienie się w wierze.

Modlitewnik - zbiór modlitw

Modlitewniki zawierają starannie opracowane zbiory modlitw, wśród których każda wierząca osoba znajdzie odpowiednią dla siebie formę rozmowy z Bogiem. Oprócz samych modlitw w książeczkach znaleźć można także informacje na tematy bezpośrednio związane z wiarą.

Dlaczego modlitewnik jest ważny?


Modlitwa jest osobistą rozmową z Bogiem i naturalną potrzebą serca. Pogłębia wiarę, pozwala zaznać spokoju i wyciszenia, a jej nadrzędnym celem jest dążenie do duchowego zjednoczenia z Najwyższym. Dialog może przybrać charakter dziękczynny lub pochwalny, a podczas modlitwy niejednokrotnie wznoszone są prośby o pomoc. Wsparciem w codziennej rozmowie z Bożą Rodziną jest modlitewnik, którego treść zawiera starannie opracowany zbiór modlitw w różnych intencjach.

Ta podręczna publikacja jest niczym przewodnik, który poprowadzi ku spotkaniu z Bogiem, Jego Synem, Maryją i Świętymi. Modlitewnik katolicki zawiera największe skarby myśli chrześcijańskiej, które są podstawą głębokiej i refleksyjnej rozmowy, umacniającej w wierze każdego katolika.

 

Jak czytać modlitewnik?


Potrzeba lektury duchowej może pojawić się o każdej porze dnia. W zaistniałej sytuacji modlitewniki będą głosem ludzkiego serca, który poprowadzi na spotkanie ze Stwórcą. Książeczka modlitewnik dzięki swojej podręcznej formie z łatwością zmieści się do torebki czy plecaka, co ułatwi przeżywanie osobistych rozmów z Najwyższym w dogodnej chwili. Treść zawiera najpiękniejsze modlitwy, litanie i nabożeństwa kościelne, które rozmieszczono w prostym i czytelnym układzie. Użytkownik bez problemu odnajdzie fragment właściwy dla swoich codziennych potrzeb.

 

Kiedy modlitwa jest skuteczna?


Nawiązanie dialogu z Bogiem pozwala odzyskać wewnętrzny spokój. To niezwykle ważne w kontekście szybkiego tempa życia, jakie narzuca sobie dziś każdy chrześcijanin. Poprzez rozmowę z Bogiem można złapać tak potrzebny oddech, wzrastać i dojrzewać w wierze w najpotrzebniejszych chwilach. Modlitewnik z litaniami będzie wsparciem w duchowej stabilizacji o każdej porze dnia. Wystarczy krótka modlitwa, by odzyskać równowagę w obliczu życiowych wyzwań – zarówno tych małych, jak i dużych.


Prośby wznoszone poprzez modlitwę przyniosą skutek wówczas, gdy będą odmawiane w skupieniu i umiłowaniu do Stwórcy. Miłość, pokora oraz chęć służenia mu to niezbędne cnoty w dialogu, które częściowo warunkują skuteczność wysłuchania świeckich próśb. Równie ważna jest odpowiednia pora dnia – modlitwa wieczorna z modlitewnikiem zapewni oczekiwany komfort, ale równie dużo korzyści przyniesie poranny dialog z Bogiem.


Jaki modlitewnik wybrać dla osoby dorosłej?


Modlitewnik dla dorosłych powinien mieć kieszonkową formę, aby z łatwością zabrać go wszędzie ze sobą i poczuć się blisko Stwórcy o każdej porze dnia. Wybierając modlitewnik dla seniora, warto zwrócić uwagę na to, by miał duże, wyraźne litery, co znacznie upraszcza nawiązanie dialogu z Bogiem.

Osoby, które nieustannie pogłębiają swoją wiarę, bardzo cenią sobie bogactwo treści, dlatego kupując modlitewnik dla kobiet lub modlitewnik dla mężczyzn, należy kierować się zawartością. Obszerny zbiór zawierający modlitwy dawne i nowe, obrzędy Mszy Świętej, sakramenty pokuty, nabożeństwa, litanie i nowenny pozwoli na zaspokojenie duchowych potrzeb bez względu na porę
dnia.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Moje kategorie

Skontaktuj się z nami

509 721 904

sklep@sumuswydawnictwo.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium