Potrzebujemy Matki Bożej. Kardynał Stefan Wyszyński

Przekonanie Prymasa Tysiąclecia, że w Polsce Matka Boża „słabsza nie będzie, choćby się ludzie zmieniali”, spełnia się. […] Przekazując w ręce Czytelników teksty kard. Stefana Wyszyńskiego, chcemy podzielić się Jego głęboką wiarą w macierzyńską obecność Maryi w tajemnicy Kościoła. Apokaliptyczna Niewiasta „obleczona w słońce” nadal pełni swą misję macierzyńską jako Matka Kościoła – Mistycznego Ciała Chrystusa, czyli nasza Matka.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
List do moich kapłanów. Kardynał Stefan Wyszyński

Rozważania Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego o tajemnicy kapłaństwa pisane w okresie uwięzienia w latach 1953–1956. Treści zawarte zostały w trzech rozdziałach: „Wspólnie z Trójcą Świętą”, „Wspólnie z moim Kościołem”, „Wspólnie z moim biskupem”.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Prymas Stefan Wyszyński. Biografia

Książka prezentuje życie i działalność prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Dzieło przedstawia biografię kard. Wyszyńskiego w szerokim ujęciu. Publikacja została przygotowana na podstawie obszernej bazy źródłowej i licznych opracowań. Autorzy dotarli do wielu nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych. Pozycja powstała w koedycji z Instytutem Pamięci Narodowej.
Dostępność: brak towaru
Z głębi duszy. Kardynał Stefan Wyszyński

Duchowe notatki Stefana kardynała Wyszyńskiego Z głębi duszy to medytacje napisane podczas trzech lat więzienia (1953–1956). W całości ukazują się po raz pierwszy.
„[Ojcze], wymagasz, bym się oddał za Kościół święty, bym ofiarował swoje życie i pragnienie pracy za dochowanie wierności Tobie przez mój Naród. Oczekujesz, że będę się modlił o wszystko «straszne» dla siebie , aby wszystko «straszne ominęło Twój Kościół w Polsce i wierny Naród katolicki”. Komańcza, 9 marca 1956 r.
„Dzień Ślubów Narodu (…). Ufam, że Królowa Niebios i Polski dozna dziś wielkiej chwały na Jasnej Górze. Jestem już w pełni spokojny. Spadł kamień z serca. Oby stał się chlebem dla Narodu”. Komańcza, 26 sierpnia 1956 r.
„Największa nieznana człowieka: serce. Tak wspaniałe, że Bóg o nie zabiega. Tak potężne, że może oprzeć się miłości Wszechmocnego. (…) A Bóg? On jeden zna drogi do najbardziej tajemniczego serca. I dlatego na krzyżu człowiek otworzył serce Boga, aby poznać Jego zamysły”. Stoczek, 1 czerwca 1954 r.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Album. Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981

Album prezentuje życie i działalność prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Na początku publikacji umieszczono życiorys Prymasa Tysiąclecia. Po nim następuje część fotograficzna obejmująca lata 1901–1956. Autorzy ukazali w niej życie i działalność księdza, później biskupa i prymasa Stefana Wyszyńskiego w układzie chronologicznym. W drugiej zaś, przedstawiającej posługę prymasowską po uwolnieniu, po roku 1956, przedstawiono materiał fotograficzny w ujęciu problemowym.
Album zawiera wiele nowych, wcześniej niepublikowanych zdjęć pochodzących głównie z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które opatrzone zostały cytatami z nauczania Księdza Prymasa. W ten sposób ukazano wieloaspektową działalność kard. Wyszyńskiego: posługę pasterską, nauczanie i dziedzictwo.
Dostępność: brak towaru
Błogosławione oczy, które widzą

Zapis pierwszych rekolekcji wygłoszonych po wyjściu z więzienia, w sierpniu 1959 roku, do członkiń instytutu świeckiego, którego współzałożycielem i ojcem duchowym był prymas Stefan Wyszyński. Rozważania ukazują duchowość Prymasa Tysiąclecia, jego bezpośrednią relację z Trójcą Świętą.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Droga krzyżowa. Rozważania Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Publikacja zawiera cztery cykle rozważań nabożeństwa Drogi krzyżowej Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Duch pracy ludzkiej. Kardynał Stefan Wyszyński

Książka przedstawia chrześcijański pogląd na pracę, która jest współdziałaniem z Bogiem stwarzającym świat. Autor opisuje, jak dzięki pracy tworzą się wielorakie więzi społeczne, jak świadome i sumienne realizowanie obowiązków zawodowych łączy ludzi. Takie ukazanie działań ludzkich, w myśl zasad katolickiej nauki społecznej, wskazuje, że praca jest – zaraz po rodzinie – najważniejszą więzią społeczną. Prawdy teologiczne sąsiadują tu z myśleniem ekonomicznym, ustawodawstwo społeczne z etyką, opieka społeczna z higieną pracy. Pracodawcy, zwierzchnicy i podwładni odnajdą w publikacji rozważania na temat skuteczności pracy i wartości, jakimi powinni kierować się, pełniąc różne funkcje.
Autor przypomina ponadto, że praca jest szkołą cnót, uczy przyjmowania trudu, staje się nawet doświadczeniem mistycznym, gdy jest modlitwą, wpatrzeniem w Boga, rozmową z Nim. Dobrze wykonana, daje radość, która wypływa z przekonania, że człowiek uczestniczy w wielkim dziele stwarzania świata. W ten sposób następuje uświęcenie życia zawodowego przez pracę, uświęcenie doczesności, prymat ducha nad materią.
„Duch pracy ludzkiej” Stefana kardynała Wyszyńskiego opublikowany został w 1946 roku we Włocławku. W PRL objęty był zakazem druku. Zyskał natomiast niezwykłą popularność poza granicami Polski.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Mój dialog z Chrystusem Eucharystycznym. Kardynał Stefan Wyszyński

Rozważania i modlitwy eucharystyczne
Zachęcamy, żeby sięgnąć po te głębokie rozważania i modlitwy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin

